Fotbalisté A Tatranu sehráli další přípravné utkání. V úterý je čekají testy na covid-19

SEDLČANY – Fotbalisté A mužstva Tatranu Sedlčany pokračují v přípravě na nový ročník Divize 2020/2021. Zatím mají na svém kontě jen dva přípravné zápasy, když další dva jim soupeři odřekli. Jedním z odehraných přípravných zápasů bylo v neděli 9. srpna utkání s účastníkem krajského přeboru FK Komárov. Utkání se hrálo na hřišti soupeře a sedlčanští fotbalisté z něj vyšli vítězně. Tatran po dobré výkonu porazil domácí Komárov 4:2, po poločase 2:1. Utkání se hrálo ve velkém vedru a Tatran v něm hned od začátku ovládl hru.

Přesto to byli domácí, kteří šli do vedení po chybě sedlčanské obrany v 6. minutě. Domácí se radovali jen čtyři minuty a bylo vyrovnáno, to když se k odraženému míči dostal Novotný a prudkou střelou srovnal na 1:1. V 17. minutě skončila střela Davida Krůty na tyči po pěkné akci Čipery. V prvním půli byl hodně aktivní ve střelbě i Dvořák, ale žádná jeho střela se neujala.V 43. minutě vyvezl míč Řehák a všiml si nabíhajícího Haška a míč mu na dvacetimetrovou vzdálenost přesně přihrál. Hašek obešel i brankáře a střelou do prázdné branky poslal Tatran do poločasového vedení.

Druhý poločas začali lépe hosté. V 54. minutě Sosnovec napodobil Řeháka, vyvezl míč a přesně přihrál Haškovi. Ten obešel obránce Komárova a střelou k bližší tyči zajistil Tatranu vedení rozdílem dvou gólů. Jenže v 72. minutě propadla celá sedlčanská obrana a domácí snížili náskok Tatranu na jednu branku. V 82. minutě uzavřel skóre zápasu David Krůta po přihrávce Kouklíka. “Naši mladí hráči opět přesvědčili, že rostou ve výborné fotbalisty. Další přípravný zápas sehrajeme ve středu v Jinočanech s pražským Motorletem,” řekl po utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.

Ještě před tím musí sedlčanští fotbalisté včetně trenérů a funkcionářů mužstva v úterý 11. srpna absolvovat testy na covid-19. Důvodem je nedělní (16. srpna) pohárové utkání prvního kola Mol Cupu s druholigovým Slavojem Vyšehrad. Podle nových pravidel se totiž kluby musí  povinně testovat na koronavirus před pohárovými zápasy s celky z první a druhé ligy. Pokud podmínku nesplní, musí o tom dva dny před utkáním informovat vedení soutěže a utkání kontumačně prohrají, vyhnou se ale pokutě.

Ilustrační foto: pixabay.com