Fotbalisté Tatranu Sedlčany v podzimním domácím derby porazili MFK Dobříš 3:1

SEDLČANY – Středočeský krajský přebor (KP) ve fotbale pokračoval o čtvrtém říjnovém víkendu 12. soutěžním kolem. Čtyři utkání tohoto kola se hrálo v sobotu, zbývající čtyři v neděli 23. října. Mezi ně patřilo i derby domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem MFK Dobříš. Vzájemná bilance v posledních čtyřech (ještě divizních) zápasech je vyrovnaná, dvakrát vyhrál Tatran, dvakrát Dobříš.

Teplé a slunečné počasí přilákalo na sedlčanský stadion přes 300 diváků. Ti z Dobříše se mohli začít radovat už v sedmé minutě, kdy se jejich fotbalisté nečekanou střelou z velkého vápna k tyči ujali vedení. Za dalších šest minut si góól mnohem hlasitěji zakřičeli i domácí fanoušci. To se domácí hráč se dostal za obranu a přehodil vybíhajícího gólmana hostů.

Další gól do konce prvního poločasu už ani na jedné straně nepadl. V druhé půli přidali domácí druhý gól po rychlém útoku po pravé straně, vyběhnutí hostujícího brankaře, který střelu dokázal jen vyrazil k domácímu hráči, ten obešel gólmana a zavěsil. Třetí gól do sítě Dobříše padl deset minut před koncem po přesné „české uličce“ a pro nabíhajícího hráče už nebyl problém skórovat.

Tatran Sedlčany – MFK Dobříš
3:1 (1:1)
Góly: 13. Hofman, 65. Repetný, 79. Matoušek – 7. Talůžek
Žluté karty: 20. Sochůrek, 63. Hofman, 77. Sosnovec – 27. Machač, 32. Forejt, 57. Šrain, 69. Puchmajer
Sestava Tatranu: Dřevojan F. – Hofman (82. Krotil), Sosnovec, Repetný, Hrabák, Hanuš, Krůta M., Matoušek (85. Plesl), Brotánek, Sochůrek (89. Chlasták), Sirotek (72. Hrabák), Novotný
Rozhodčí: Stehlík – Hlavnička, Soukup
Diváků: 340

Ilustrační foto: pixabay.com