Fotbalisté Tatranu Sedlčany mají za sebou první (a úspěšný) přípravný zápas

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Fotbalisté A týmu Tatranu Sedlčany zahájili v pátek 10. ledna přípravu na jarní odvety ve čtvrté nejvyšší fotbalové soutěži. Hned v sobotu 11. ledna je čekalo utkání s ligovým dorostem FK Příbram U19, což je pro Tatran na začátek přípravy pravidelný soupeř. V utkání se ze strany Tatranu vystřídaly dvě rozdílné jedenáctky. Do prvního poločasu poslal sedlčanský trenér na hřiště hráče, kteří pravidelně nastupovali na podzim v Divizi.

Do branky se postavil Lukáš Dřevojan, kterého v 30. minutě střídal Glogar. Na utkání bylo znát, že se jedná o začátek přípravy a nerozehranost, obě mužstva kazila hodně přihrávek. Závěr poločasu zakončil Kvěch střelou do břevna, poločas tak skončil bez branek 0:0. Do druhého poločasu nastoupil Tatran v sestavě Glogar (60. Dřevojan Filip),Doubrava, Čejda, Řehák, Lípa, Krůta David, Novotný, Sosnovec, Sirotek, Čipera a Sochůrek.

V druhém poločase měl Tatran více ze hry a při dvou střelách Sirotka musel předvést své umění příbramský brankář. Tatran rozhodl zápas v 72. minutě, když Krůta David poslal do úniku Sochůrka a ten chladnokrevně vstřelil jediný gól v utkání. Tatran Sedlčany tak na úvod přípravy porazil dorost Příbram U19 1:0. „Byl to povedený začátek přípravy,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček a zároveň nastínil další průběh přípravy.

Na domácí umělé trávě se Tatran představí v sobotu 18. ledna od 16:30, soupeřem mu budou třetiligové Štěchovice. Koncem ledna čeká na sedlčanské fotbalisty tradiční soustředění v Sušici a v únoru další série přípravných zápasů. Nejprve 1. února s rezervou FK Příbrami a týden na to tradiční turnaj v Příbrami. 15. února zajíždí Tatran do Milevska a 23. února na Dobříš. Generálku 29. února od 14:00 odehraje Tatran doma, soupeřem mu bude účastník KP, mužstvo FK Komárov.