Festival Sukovy Sedlčany zakončí dva poslední koncerty na Červeném Hrádku

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Pětapadesátý ročník hudebního festivalu Sukovy Sedlčany se pomalu chýlí k svému závěru. Ten tradičně obstarají koncem příštího týdne dva koncerty v rytířském sále zámku Červený Hrádek u Sedlčan. V pátek 24. května od 18 hodin se tu představí sextet Mladota Ensemble Prague. Jméno tomuto šestičlennému sdružení členů Sukova komorního orchestru propůjčila v roce 2003 paní Henriette baronka Mladota na památku jejího zesnulého manžela Jana Nepomuka Mladoty ze Solopisk.

Ve stejných prostorách a ve stejnou hodinu vystoupí o den později se svým programem světově proslulý Sukův komorní orchestr. Sukův komorní orchestr je český komorní orchestr založený roku 1974 a pojmenovaný po skladateli Josefu Sukovi. Těleso založil vnuk Josefa Suka, vynikající český houslista Josef Suk, který až do roku 2000 byl jeho uměleckým vedoucím. Jeho roli převzal další výtečný houslista, Martin Kos. Orchestr hraje bez dirigenta a jeho repertoár zahrnuje díla všech stylových období od baroka až po soudobou hudbu.

Tečku za festivalem Sukovy Sedlčany pak udělá v neděli 26. května dopoledne tradiční koncert v kostele sv. Lukáše a pietní akt u hrobu Josefa Suka v Křečovicích. Ten však už programově zajišťují organizátoři letošního 74. Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Od 10.30 hod. se na něm představí interpreti Aleš Bárta (varhany), Žofie vokálková (flétna) a Iva Garajová (mezzosoprán).