Dvojice zlodějů aut se dlouho ze svého lupu neradovala, policie ji záhy zadržela

REGION – Příbramští policisté vypátrali během jednoho dne tři kradená auta a také dopadli dva pachatele. Třiatřicetiletý cizinec spolu s dvacetiletým mladíkem zavítali v noci z neděle 3. na pondělí 4. ledna do obce Kamýk nad Vltavou. Vyhlédli si zde na částečně oploceném pozemku dvě vozidla značky Volvo a Audi A4 v celkové hodnotě 70 tisíc korun, klíčky byly v zapalování. Ukradené vozy následně odvezli do Prahy.

Během noci se ještě ale do Kamýku nad Vltavou vrátili, aby zde zcizili další automobil. U jednoho rodinného domu překonali oplocení, otevřeli si dveře do garáže a ukradli odtud vůz značky Ford Fusion v hodnotě 70 tisíc korun, klíčky se nacházely také uvnitř auta. I to následně převezli do Prahy. V úterý 5. ledna příslušnici policie dopadli staršího z mužů, který v úmyslu vyhnout se trestnímu stíhání úmyslně zamlčel svou pravou totožnost a předložil doklady na jiné jméno.

“Navíc se ukázalo, že má platný zákaz řízení ještě na dva roky. Nyní se bude dotyčný zpovídat z trestného činu krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a poškození cizích práv. Druhý muž byl ve čtvrtek 7. ledna obviněn ze zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. U cizince byl dán podnět na vzetí do vazby. Kradená vozidla byla vrácena jejich majitelům,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ilustrační foto: pixabay.com