Dvě hlavičky plzeňského Lisého znamenaly další porážku Tatranu na domácím hřišti

SEDLČANY – Šest zápasů v sobotu a dva zbývají v neděli 5. června mělo na programu 28. kolo fotbalové Divize skupiny A. Mezi nimi i utkání domácího Tatranu Sedlčany s šestým mužstvem průběžné tabulky – SK Petřín Plzeň, s kterým Tatran na podzim venku remizoval 2:2. Sedlčanům nechyběla snaha doma konečně zvítězit, jenže hosté dokázali i z minima šancí vytěžit maximum.

Aktivnější hosté se od první minuty usadili na polovině domácích, přesto první vážnější šanci měli fotbalisté Tatranu, ale jejich střela v 8. minutě těsně minula pravou tyč plzeňské branky. Další příležitost měli domácí ve 13. minutě, ale obrana hostů byla na místě. V 17. minutě se dostali ke střele hosté z Plzně, brankář Dřevojan míč vyrazil.

Také domácí se poměrně často dostávaly k brance hostů, jejich akcím však chybělo přesnější zakončení. V 34. minutě dostal za faul plzeňský Klich červenou kartu, čímž domácím umožnil po zbytek zápasu hrát „přesilovku“. Další šanci si domácí vypracovali v 42. minutě po rohovém kopu, opět jí chybělo přesnější zakončení. V 45. minutě znovu střílel v dobré pozic domácí Hanuš vedle.

Domácí se na začátku druhého poločasu tlačili před branku Plzně, ale kromě střely v 51. minutě, nijak hostujícího gólmana neohrozili. Ani další tvrdá střela v 54. minutě neskončila v síti branky hostů. Pak stačil v 56. minutě dlouhý centr hostů, nejisté vyběhnutí brankáře Dřevojana a Plzeň šla hlavičkou Lisého do vedení. Tatran se dál snažil, přesto obdržený gól domácí hráče zaskočil.

Po faulu Sosnovce v 69. minutě kopali hosté zleva přímý kop, ten šel přesně na hlavu Lisého, který zvýšil vedení Plzně. Domácí hráči se i po druhém obdrženém gólu snažili útočit, jenže jejich akcím už chyběla přesnost v přihrávkách. V 78. minutě kopali hosté další přímý kop, ten šel mimo branku. V závěru utkání se podařilo domácím v 90. minutě Haasem jen snížit na rozdíl jedné branky.