Dva žadatelé o dotaci nejspíš podváděli

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 6 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Krajský úřad podal v pondělí 13. listopadu k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 5 trestní oznámení na dva žadatele, kteří v rámci programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji“ uvedli v roce 2016 nepravdivé údaje pro udělení dotace. Oba dva žadatelé podle zjištění Krajského úřadu Středočeského kraje uvedli ve své žádosti o dotaci vědomě nepravdivé údaje týkající se existence původního kotle na pevná paliva.

“Na jejich podvodné jednání upozornily kontroly pracovníků Odboru kontroly krajského úřadu, které u nich proběhly 8. listopadu 2017. V obou případech zpracovávala pro žadatele žádost o kotlíkovou dotaci údajně třetí osoba. Na základě těchto nepravdivých údajů byla prvnímu žadateli následně Středočeským krajem schválena dotace ve výši 127 500 korun, z nichž mu byla poskytnuta záloha ve výši 40 tisíc korun. Druhému žadateli pak byla poskytnuta dotace rovněž 127 500 korun a vyplacenu ji dostal v plné výši,” píše web Středočeského kraje.

Středočeský kraj se domnívá, že tímto jednáním se mohly obě dvě osoby dopustit podstaty trestného činu dotačního podvodu ve smyslu ustanovení § 212 trestního zákoníku s tím, že nevylučuje, že na možném protiprávním jednání žadatelů se podílely i další dosud neztotožněné osoby. Proto se Krajský úřad Středočeského kraje dnes obrátil na orgány činné v trestním řízení, aby věc prošetřily.

Autor/zdroj: Středočeský kraj