Dva mladí motorkáři nezvládli své stroje. Žena usedla za volant pod vlivem drog

REGION – Ve středu 27. května v dopoledních hodinách na dálnici D4 v katastru obce Drásov naboural devatenáctiletý motocyklista. “V zatáčce dostal na štěrku smyk a poté vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do travnatého prostoru. Muž utrpěl poranění lehčího charakteru. Hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Navečer pak projížděl osmnáctiletý motorkář přes katastr obce Hluboš. Při jízdě se předklonil přes řídítka, následně vyjel do levého jízdního pruhu a pak mimo silnici, kde narazil do vzrostlého stromu. “Sanitka zraněného muže převezla do nemocnice k ošetření. V tomto případě škoda činila 20 tisíc korun,” doplnila informace v tiskové zprávě policejní mluvčí.

O den později, ve čtvrtek 28. května zastavily policejní hlídky dva motoristy pod vlivem návykové látky. Mezi nimi byla i devětadvacetiletá žena, kterou hlídka zastavila kolem druhé hodiny odpolední v Sedlčanech. “Žena usedla za volant pod vlivem drog. Test byl u ní pozitivní na metamfetamin a cannabis. Oba šoféři se dopustili přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” dodala policistka.

Ilustrační foto: pixabay.com