Dušičková dopravní akce: Policisté během jednoho dne zkontrolovali přes tisíc vozidel

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Jedna z mnoha dopravně bezpečnostních akcí proběhla v tomto týdne ve čtvrtek 2. listopadu, tedy na Dušičky. Policisté ve Středočeském kraji během jediného dne zkontrolovali 1279 vozidel a jejich řidičů. Zaměřili se ale nejen na řidiče, ale i chodce, cyklisty a další účastníky silničního provozu.

Policisté se zaměřili i na tzv. sváteční řidiče, kteří za volant usedají velmi málo, při příležitosti jako jsou i zmíněné Dušičky. Během akce policisté zjistili 247 dopravních přestupků a většinu z nich, 221, vyřídili na místě pokutou v celkové výši 113 000 Kč.

Nejčastějším přestupkem nebyla tentokrát, jak to při většině kontrol bývá, rychlost, ale špatný technický stav vozidla. V takovém vozidle cestovalo celkem 40 řidičů. Celkem 32 řidičů jelo rychleji, než v daném úseku smělo, 25 nebylo připoutáno bezpečnostními pásy, a třináct řidičů vyjelo na placený úsek dálnice bez dálniční známky.

Devět řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a deset pod vlivem jiných návykových látek. Policisté zjistili i sedm přestupků u cyklistů a stejný počet u chodců. „Cílem všech dopravně bezpečnostních akcí, které ve Středočeském kraji realizujeme, je snížení počtu dopravních nehod a jejich tragických následků,“ uvedl Pavel Truksa, tiskový mluvčí PČR.

Zdroj/Ilustrační foto: Policie ČR