Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Držitel poháru bude znám o týden dříve

SEDLČANY – Devátý ročník hokejového Hobby turnaje stupňuje v těchto dnech otáčky a nervozita hráčů se zvyšuje. Už jen něco málo přes týden mají jednotlivé týmy na to, aby si vylepšily postavení v tabulce, na jehož základě vstoupí do vyřazovacích bodů. Jako první se v nich představí v úterý 11. března účastníci 1. ligy, konkrétně vítěz a poslední tým konečné prvoligové tabulky. Play-off zápasy 2.ligy startují v pátek 14. března, vyřazovací boje 3. ligy pak v sobotu 15. března. Všechna vyřazovací utkání se hrají na dva zápasy, nejlepší čtyři týmy z každé ligy se utkají dvoukolově v semifinále. První semifinálová utkání 1., 2. a 3. ligy jsou na programu od neděle 23. do soboty 29. března. To se netýká nejlepší čtveřice mužstev 4. ligy, které de facto začínají semifinálové zápasy už v sobotu 16. března. První finálové zápasy startují na zimním stadionu 30. března, odvety 2. dubna. Kdo převezme z rukou starosty města Jiřího Buriana putovní pohár a stane se tak vítězem 1. ligy určí odvetný a zároveň poslední zápas celého devátého ročníku turnaje v sobotu 5. dubna odpoledne.

“Oproti původnímu rozpisu, který počítal s finále až 12. dubna, je to o týden dříve. Dáno je to především tím, že v průběhu turnaje z důvodu nedostatečného počtu hráčů odstoupilo mužstvo Stars. Tím se snížil počet pohárových zápasů a protože do závěrečných bojů krajské soutěže nepostoupil ani Tatran, snažili jsme se aby ledová plocha zbytečně nezahálela. Led rozpouštíme ihned po skončení turnaje, v nastávající odstávce nás čeká hodně práce na údržbě stadionu. Byli bychom moc rádi, kdy se nám podařilo získat dotaci a během léta vyměnit nevyhovující osvětlení za nové. Prvně se brány zimního stadionu po letní přestávce opět otevřou v sobotu 16. srpna, kdy se tu koná další ročník setkání bigbítových kapel,” řekl vedoucí zimního stadionu a člen pohárové komise František Kadleček.

V 1. lize je před posledním kolem zatím čelo tabulky vyrovnané, s dvoubodovým náskokem před druhým týmem Genemusic vedou Boys ze Zvírotic, třetí Rožmitál ztrácí na Zvírotice tři body. Druhé lize kralují hokejisté SK Votic, druzí Huroni z Vršovic za nimi zaostávají před posledním kolem o pět bodů. Votice si díky sobotnímu vítězství na Žabáky definitivně zajistily  postup přímo až do semifinále druhé ligy. Jasno je už také v 3. lize, kde vedou suverénní Čerti Křepenice, kteří se víc jak pět měsíců mohly chlubit neporazitelností v turnaji. “Růžky” jim přistřihla až 23. února Bomba Rovina. Čtvrtou ligu vede zatím záloha Starých pánů ze Štětkovic. Také tady bude celý příští týden ještě o co hrát, do závěrečné ply-off postupují ze sedmičlenné 4. ligy jen čtyři týmy. Zbývajícím třem mužstvům sezona 9. ročníku sedlčanského Hobby turnaje skončí. Definitivně jasno v jednotlivých ligách bude v pondělí 10. března, hned následující den začínají na ledě zimního stadionu vyřazovací boje.