Sedlčany tuto sobotu hostí druhý ročník multižánrového festivalu Toulava fest

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Festival si klade za cíl stmelit všechny oblasti turistické destinace Toulava,​​ která sahá sahá od Tábora přes Bechyni, Milevsko, Planou nad Lužnicí, Sezimovo Ústí, Soběslav, Chýnov, Mladou Vožici, Jistebnici, Votice, Sedlec-Prčici až k Sedlčanům. Návštěvníci festivalu se v Sedlčanech v sobotu 26. května tak mohou těšit na pestrou paletu pohodové zábavy v podání kapel a souborů především ze Sedlčan a okolí. Chybět nebude ani trh místních výrobků, program pro děti, kopec sněhu či spanilá jízda veteránů. Své umění tu představí modeláři, řezbáři, organizátoři představí turistické novinky a pozvánky.

Úvod celého programu odstartuje v půl druhé odpoledne vystoupení žáků a učitelů ZUŠ Sedlčany a již zmiňovaná jízda automobilových a motocyklových veteránů. Následně se divákům na sedlčanském náměstí T.G. Masaryka postupně představí folklórní soubor Kamýček z nedalekého Kamýku nad Vltavou, kapela Hošna band a mladá skupina Třetí slunce ze Sedlčan. Po dvou hudebních vystoupeních přijde na řadu tanec, a to v podání sedlčanského Tanečního klubu Slimka. Ten se převážně věnuje disciplíně disco dance a částečně i rock and rollu, street dance a dalším tanečním stylům.

Tím ale v žádném případě dobře rozjetý program II. ročníku Toulava festu v Sedlčanech nekončí, ale naopak nabere na otáčkách. Přispěje k tomu přibližně od sedmé hodiny večerní česko-americké trio Dobré ráno blues band, jehož koncerty akustické hudby inspirované mississippským blues, country-blues a bluegrassem jsou známé energií nabitou show, hravostí a bravurními instrumentálními výkony. Laťka festivalu tedy bude nasazena hodně vysoko a dostat se přes ní může jen společně vystoupení sedlčanských kapel The Beautifuls a Blue Orchestra. Závěr celého večera pak obstará koncert další sedlčanské legendy, skupiny Matyas.