Dopravní policisté vyšetřovali v měsíci březnu celkem 126 nehod

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Od začátku roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 373 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 24 nehod více. Dvě osoby zemřely, devět lidí utrpělo těžké zranění a 73 osob poranění lehčího charakteru. Smrtelná dopravní nehoda se stala u Příbrami 8. ledna, kdy zahynul šestašedesátiletý řidič. Druhá tragická nehoda se odehrála dne 2. března, motorista srazil u Občova pětatřicetiletou chodkyni a ujel. Policisté ho pět dnů po této události vypátrali a obvinili ze tří trestných činů.

2. března u Sedlčan, smyk v zatáčce na mokré vozovce, škoda 50 tisíc
– foto: Policie ČR

“V měsíci březnu řešily policejní hlídky 126 nehod. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v jedenácti případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 30 karambolů zavinila zvěř. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla pět milionu korun,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Mezi hodně vážné březnové nehody patří i ta, která se stala 21. března v Sedlčanech. Tady řidič nákladního automobilu v ulici 28. října čelně havaroval do objektu kryté venkovní terasy přilehlého hotelu.

21. března Sedlčany, havárie do objektu, škoda zatím nevyčíslena
– foto: HZS Středočeského kraje