Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Domácí se v utkání s Chebem hodně nadřeli, přesto tři body zůstaly doma

SEDLČANY – O víkendu na přelomu srpna a září se hrálo čtvrté kolo fotbalové Fortuna Divize. Ve skupině A většina mužstev odehrála svá utkání už v sobotu, na neděli tak zbývaly jen dva zápasy. Přičemž Tatran Sedlčany hostil v neděli 1. září divizního nováčka ze západních Čech, tým FK Hvězda Cheb. Západočeský nováček se v Sedlčan představil jako kvalitní a silný tým. Přesto domácí prostředí nakonec rozhodlo a všechny body zůstaly v Sedlčanech.

Na mokrém trávníku se o první střelu pokusili ve 3. minutě hosté, ta však šla mimo. V 8. minutě utekl po pravé straně Repetný a poslal míč na hranici šestnáctky na Dvořáka, ten ale minul branku. V běžící 13. minutě míč nebezpečně poskakoval na malém vápně hostů, ale nikdo z domácích ho nedokázal zpracovat a zasunout zblízka do branky. V 21. minutě se o střelu pokusil zdálky Kvěch, ale přestřelil. Šanci si vypracoval po levé straně o minutu později Matoušek, jeho polovysoká střela z úhlu šla do brankáře. V 25. minutě hosté z přímého kopu trefili jen náruč domácího gólmana.

V těchto minutách byly hosté aktivnější, přesto žádnou šanci si nevypracovali. Pokud se přece jen domácí dostali do velkého vápna, o míč je většinou připravili vysocí obránci Západočechů. Další šanci měl Matoušek, ale jeho střela z hranice šestnáctky byla tak slabá, že se k bráně sotva dokutálela. Hosté si i nadále drželi mírnou převahu, domácích scházela především přesnější přihrávka. V závěru poločasu přece jen domácí vyvinuli na branku hostů větší tlak, ale střely nadále míjely tyče. Ujala se jen jedna, a to Kvěcha v 45. minutě po předchozí centru z pravé strany.

V úvodu druhého poločasu Západočeši častěji drželi míč. Svůj tlak hosté proměnili v 50. minutě ve vyrovnávací branku, autorem byl po špatné rozehrávce domácích na vlastní půli Komberec. Domácí zahrozili v 55. minutě střelou Davida Krůty a vzápětí po rohovém kopu se vyznamenal brankář Chebu. Hráči Tatranu hru v poli postupně vyrovnali, bohužel finální přihrávky se jim stále nedařili. Hru domácích tak přišli oživit nejdříve Soldát a později také Sirotek. V 65. minutě domácí gólman se štěstím zachytil rozehrávaný přímý kop, kdy míč na mokré trávě nebezpečně před ním skočil.

Stejnou možnost měli o minutu později také domácí, ale přímý kop šel vysoko nad branku. V 69. minutě domácí rozehráli nebezpečnou akci po levé straně, následoval prudký centr před branku do něhož se z úhlu opřel David Krůta a domácí fanoušci si podruhé v zápase mohli zakřičet góól. V posledních dvaceti minutách se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. Hosté se pokoušeli o vyrovnání, domácí o vstřelení třetí branky a tím získání potřebného klidu do závěru zápasu. Do toho, jak se blížila další bouřka, se začalo poměrně rychle stmívat.

Závěrečných deset minut utkání se hrálo už za šera, přesto ani jedno z mužstev nepolevovalo ve svém úsilí. Domácí mohutně povzbuzování svými fanoušky spoléhali v těchto chvílích většinou na brejky. Do noty jim nahrávalo i to, že hosté často faulovali a tak se většina hry odehrávala na půli hostů z Chebu. V posledních minutách zápasu domácí také dvakrát vystřídali. Z pole odešli Dvořák a Kvěch, nahradili je Řehák a Hájek. Poslední šanci měli hosté po rohovém kopu, ale chyběl jim už klid ke střele. Záhy nato, za hřmění hromů a jásotu domácích fanoušků, hlavní rozhodčí zápas ukončil.

Tatran Sedlčany – FK Hvězda Cheb
2:1 (1:0)
Góly: 45. Kvěch, 69. D. Krůta – 50. Komberec
Žluté karty: 90. Čejda – 40. Anděl, 43. Sládek, 83. Janda
Sestava Tatranu: Dřevojan F. – Kdolský M., Čejda J., Repetný J., Krůta D., Kvěch K. (88. Hájek), Dvořák M. (84. Řehák), Krůta M., Čipera D. (57. Soldát L.), Matoušek L. (62. Sirotek), Brotánek L.
Rozhodčí: Pekař – Mrkáček, Bohata
Diváků: 213