Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Dohráno: pohár získali hráči Genemusic

SEDLČANY – Sobotní “velké finále” udělalo definitivní tečku za dvanáctým ročníkem hokejového hobby turnaje o pohár starosty města. V odpoledním finále 1. ligy se utkaly mužstva Genemusic a River Boys Zvírotice. Hokejisté z Benešovska potvrdili roli favorita a mužstvo z malé vesnice od Vltavy porazili 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Zároveň se tímto vítězstvím Genemusic stal nejen držitelem poháru 1. ligy, ale také držitelem putovního poháru starosty města.

Mužstvo Genemusic vstoupilo do sedlčanského hobby turnaje v sezoně 2013/2014 a hned při svém prvním startu se probojovalo do finále, ve kterém dvakrát porazilo Starou gardu Štětkovice (9:5 a 7:2) a prvně si odvezlo na Benešovsko putovní pohár. Také v následujících dvou ročnících ani jednou nechybělo v závěrečném finále. V sezoně 2014/2015 prohrálo s River Boys Zvírotice 7:8 (1:3, 3:1, 3:4), v minulé sezoně 2015/2016 znovu ve finále narazilo na Zvírotice a opět odešlo těsně poraženo 3:4 (2:1, 0:0, 1:3).

V sezoně 2016/2017 se týmu Genemusic proti týmu Zvírotic dařilo už od začátku turnaje. V základní části zvítězil 8:3, porážku nepoznal ani ve dvou prvoligových soubojích nadstavbové části (5:2 a 2:2). Vlastní tým vítěze turnaje tvoří neoficiální výběr benešovské NHLH, tady obdobného turnaje neregistrovaných hráčů ledního hokeje, jako se hraje v Sedlčanech. Název Genemusic mají po benešovském obchodě, zabývajícího se prodejem hudebních a filmových digitálních nosičů, jeho majitel je zároveň i vedoucím mužstva.