Do slavností Rosa má oplocení zmizet

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Od začátku dubna trvající práce na revitalizaci náměstí T.G. Masaryka by měly, alespoň pokud se týká jeho plochy, spět k závěru. Zatím to tak nevypadá – všude samé ohrazení a množství pracovníků dodavatelské firmy se nechá spočítat na prstech jedné ruky. Přesto náměstí by do pátku 17. června, tedy začátku slavností Rosa mělo být částečně hotové a hlavně bez drátěných plotů.

„Tento týden se koná kontrolní den, na něm by se mělo ujasnit co a do kdy má být hotovo. Každopádně by do konce tohoto týdne měly být dokončeny práce na jeho jižní straně a provoz na komunikaci se vrátí k normálu. Do začátku slavností Rosa musí být také dokončeno dláždění okolo žulových bloků, ve kterých se později objeví zeleň. Stejně tak mají být hotovy obruby kolem kolem trávníku morového sloupu. Tím pádem už nic nebude bránit tomu, aby oplocení z náměstí zmizelo,“ řekl místostarosta Sedlčan Ing. Miroslav Hölzel. Pokud se týká osazení žulových obrub kolem prostoru kašny, tak podle místostarosty práce do slavností Rosa vůbec nezačnou, anebo budou jen stávající obrubníky vytrhány a zhotoveno betonové podloží pro nové žulové bloky.

Prostor kolem kašny by tak dostal ochranný plot až po slavnostech Rosa. V další fázi by mělo následovat předláždění celého prostoru parkoviště. „S tím počítá harmonogram prací na srpen, ve stejném termínu by měly být zahájeny práce na kompletní výměně dlažby chodníků ve východní a západní části náměstí,“ uvedl místostarosta. Práce na opravě dlažby na parkovišti zasáhnou i do srpnového mistrovství světa v krátkém kvadriatlonu (Czech Diamond Men 2011), které se letos v Sedlčanech uskuteční v sobotu 13. srpna. „Cyklistické depo v letošním roce bude nejspíš přímo na ploše náměstí,“ dodal Miroslav Hölzel.