Do nalodění techniky na Dakar 2019 už sedlčanskému týmu moc času nezbývá

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 3 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V tomto týdnu 22. a 23. listopadu proběhne ve francouzském přístavu Le Havre nalodění techniky pro 41. ročník legendárního dálkového závodu Dakar 2019. Ten startuje 6. ledna a Martin Macík s Janem Brabcem ze sedlčanského týmu Big Shock Racing nebudou na něm chybět. Macík se popáté posadí za volant žlutého kamionu Liaz, tentokrát se startovním číslem 504. Společnost mu v kabině bude dělat ostřílený navigátor František Tomášek a nový mechanik Lukáš Kalanka. Jan Brabec se těší na svůj druhý start na motocyklu Husqvarna, který v roce 2019 ponese číslo 46.

Tým Big Shock Racing odjede do peruánské pouště v silné sestavě čítající 20 členů, z nichž většinu tvoří mechanici. Pořadatelé slibují, že během 10 etap závodníci ujedou přes 5000 km, 70 % bude v písku. Očekává se, že Dakar 2019 rozhodně nebude patřit mezi snadné ročníky. Právě v dunových etapách loni mnoho jezdců skončilo svou dakarskou misi. Martin Macík s Honzou Brabcem jedou závodit, rádi by překonali své předchozí výkony, ale současně si chtějí užít další dobrodružství a o všechny zážitky se podělit se svými fanoušky na sociálních sítích, videích, foto a filmových dokumentech.

Zároveň během Dakaru vznikne dokument, který nahlédne do zákulisí legendárního závodu. Martin Macík s Janem Brabcem se krátce po návratu z Jižní Ameriky budou potkávat se svými fanoušky na čtrnácti živých besedách pojmenovaných Posedlí Dakarem. Většina z nich se odehraje v multikinech Cinestar. Na besedách se objeví dosud nezveřejněné záběry a videa ze zákulisí. Fanoušci budou mít možnost zeptat se na všechno, co je zajímá, a vyhrát originální suvenýry přímo z Peru. On-line se budou dražit také závodní přilby. Tak, jako se 10. listopadu loučil Martin Macík před odjezdem na Dakar s kamionem Liaz s fanoušky na Sedlčanské kotlině, tak také první beseda po Dakaru proběhne 29. ledna v Sedlčanech.

Autor/zdroj: Nikola Kužílková
Big Shock Racing