Do Janovic teď míří ABBA World Revival

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

VRCHOTOVY JANOVICE – V širokém okolí jediná letní scéna nabídne další z řady výborných koncertů. Po nedávném a úspěšném vystoupení skupiny Katapult zamíří v sobotu 10. srpna do letního kina ve Vrchotových Janovicích revivalová skupina ABBA World. Těchto skupin, které kopírují hity kdysi legendární švédské skupiny ABBA, je jen v Česku několik. Například při nedávných slavnostech Rosa v Sedlčanech vystupovala skupina ABBA CZ. Pražská skupina ABBA World Revival je však z nich jedinečná a originální, jedná se o desetičlenný soubor složený z profesionálních hudebníků.

„Svedl nás dohromady obdiv k tvorbě světoznámé švédské skupiny ABBA. Repertoár zahrnuje přes 30 nejznámějších písní legendární skupiny sedmdesátých let, které byly nastudovány nejen podle studiových nahrávek, ale i podle audio a video nahrávek živých vystoupení skupiny ABBA. To zaručuje jak přesnost hudebního provedení, tak i dokonalé vystižení nálady a atmosféry každé jednotlivé skladby. ABBA World Revival představuje absolutní světovou špičku tohoto hudebního oboru,“ představuje se se skupina. Vlastní produkce je dokonalou živou interpretací skladeb ABBA na špičkové úrovni, včetně dokonalé image, dobových kostýmů a pódiové choreografie.

O kvalitě této skupiny se jen letos přesvědčili diváci na více jak třiceti místech nejen v České republice, ale také i v sousedním Německu. Na koncertu, který začíná v 21 hodin, se můžete například zaposlouchat do známých skladeb „Waterloo“, „SOS“ nebo „Super Trouper“, vzpomenout na zádumčivou „Knowing Me, Knowing You“, zasnít se do tónů kytar písní „Fernando“ či banánové krásky „Chiquitita“. Určitě dojde i na skladby „The Winner Takes It All“, „Lay All Your Love On Me“, „Mamma Mia“ a jistě zazní i nezapomenutelná „Dancing Queen“.