Do domu v ulici 28. října narazil nákladní automobil, složky IZS na místě

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 16 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Ve čtvrtek 21. března kolem patnácté hodiny došlo v Sedlčanech k vážné dopravní nehodě. V ulici 28. října v místě Řeznictví Dvořák havaroval nákladní automobil do domu. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému a těžká vyprošťovací technika. Ulice včetně části náměstí TGM je pro veškerý provoz uzavřena. K místu nehody letěl vrtulník leteckých záchranářů.

Aktualizováno: Řidič nákladního vozu naloženého štěrkem jel Havlíčkovou ulicí směrem do křižovatky s ulicí 28. října. Cestou nejprve narazil do rohového domu asijské prodejny v Havlíčkově ulice a dvou osobních vozů a poté pokračoval rovně přes křižovatku, kde havaroval do objektu venkovní terasy a rohu přilehlého hotelu Florián.

foto: HZS Středočeského kraje

Vážně zraněného řidiče museli z vozu vyprostit hasiči a následně byl s mnohačetnými zraněními nejprve sanitkou ZZS převezen na fotbalový stadion a odtud vrtulníkem LZS transportován do střešovické nemocnice. Podle prvotních výsledků šetření by se mohlo jednat o technickou závadu na vozidle (brzdy), čímž se nákladní automobil stal neovladatelný. Velkým štěstím bylo, že v době havárie se nikdo nepohyboval na přilehlém chodníku.

foto: HZS Středočeského kraje

18.30 hod.: Zásah profesionálních hasičů (HZS Sedlčany, HZS Příbram) byl ukončen krátce po osmnácté hodině, na místě zůstává jen jednotka SDH Sedlčany. Ulice a severní část náměstí TGM zůstávají stále neprůjezdné. Na místě teď pracuje těžká technika, která se snaží havarovaný nákladní automobil vyprostit z objektu. Současně s tím probíhá demolice zastřešeného objektu venkovní terasy a odtahovou službou odvoz nabouraných osobních automobilů. Uzavírka ulice potrvá minimálně do půlnoci.