Do Česka pronikl studenější vzduch, noci a rána přinesou mráz! V úterý 0 až -4 °C!

Do Česka během víkendu pronikla výrazně studenější vzduchová hmota, což bylo poznat hlavně v neděli, kdy nad ránem teploty klesaly do rozmezí 0 až + 4 °C, ale lokálně se dostaly i slabě pod nulu (na horách výrazněji pod nulu). Ani přes den jsme neměli nějak zvlášť teplo, maxima dosáhla jen na cca +10 °C. Díky částečnému vyjasnění se o nejbližších nocích ochladí ještě více!

V noci na pondělí by mírně pod nulu měly teploty klesnout v severozápadní polovině Česka, síla mrazů bude záviset na lokální míře vyjasnění oblohy. Pondělní maxima pak vystoupají opět na přibližně 10 °C nad nulou, na severovýchodě (ve Slezsku) však jen na + 6°C! Ještě studenější bude noc z pondělka na úterý, která přinese pokles teplot pod nulou pravděpodobně na téměř celém území Česka!

Ve východní polovině Česka hrozí mrazíky i v noci na středu, ale to už se začne oteplovat. Nejkritičtějším dnem z hlediska květů tak bude už úterý. Od středy zaznamenáme postupné oteplování, zvyšovat se budou ranní i denní teploty. Už ve čtvrtek se denní maxima budou dostávat na opět příjemně letních 15 °C. Srážky v nejbližších dnech v Česku nečekáme, ty nejspíš dorazí až o víkendu.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay