Od pondělí začínají podzimní Srdíčkové dny, potrvají celý týden až do pátku 23. září

REGION – V pracovním týdnu od pondělí 19. do pátku 23. září pořádá Život dětem tradiční podzimní Srdíčkové dny. Studenti středních škol a učilišť vyjdou do ulic svých měst po celé republice, aby kolemjdoucím nabídli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Tentokrát si můžete zakoupit magnetky se zvířátky za 30 Kč, různobarevné propisovací tužky také za 30 Kč  a přívěsky ke klíčům s baterkou za 35 korun.

Srdíčkové dny už dneska široká veřejnost dobře zná jako veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Pořádá je Život dětem o.p.s. vždycky na jaře, na podzim a v zimě. Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Adámek. Lékaři u něho ihned po narození objevili vzácné propojení žilního a temenního oběhu v mozku, kterému se říká cévní malformace. Je to život ohrožující onemocnění. Proto musel chlapeček ihned na operaci, bez které by mohl umřít. Jedna operace ale nestačila…

„Pomozte Adámkovi a dalším vážně nemocným dětem na jejich těžké cestě životem a kupte si od dobrovolníků některý z našich sbírkových předmětů. Sbírka probíhá také online na webové stránce srdickovedny.cz, kde je možné si zakoupit virtuálně srdíčko nebo obrázek se zvířátky za 30 Kč. Další možností je také obrázek „Dávám srdce dětem“ za 100 Kč, 300 Kč nebo 500 Kč. Obrázky k Vám po zaplacení dorazí e-mailem,“ píše na svých stránkách společnost Život Dětem.

Ilustrační foto: pixabay.com