Dnem 13. dubna 2021 začala po 30 letech výstavba silničního obchvatu Olbramovic

REGION – Na dnešní den (13. dubna) čekali Olbramovičtí předlouhých 30 let. Přesně tak dlouho usilovali o výstavbu obchvatu, která by ulevila centru obce od dramatické dopravní zátěže. Navzdory mnoha průtahům a zdržením se nakonec stavba 3,4 km nové přeložky silnice I/3 rozběhla. Stát za ni zaplatí téměř 400 miliónů korun. První auta po ní projedou za dva roky.

“Děkuji nejen lidem z ŘSD a krajského úřadu, ale i aktivním lidem v Olbramovicích, kteří spojili síly, aby tuto stavbu prosadili a vydupali ze země.Je to zároveň symbolický vykřičník, aby se co nejrychleji spustila stavba středočeské části dálnice D3,” řekl při slavnostním poklepání základního kamene náměstek hejtmanky středočeského kraje Martin Kupka a dodal:

“Kapacitní spojení mezi jihem Čech a metropolí musí být investiční prioritou státu. Je to samozřejmě i velký úkol pro Středočeský kraj. Budeme o to usilovat stejně energicky jako občanský spolek v Olbramovicích o obchvat své obce.” S dokončením dálnice D3 ve Středočeském kraji a napojením na stávají úsek u Mezna se počítá k roku 2029.

  Do osmnácti speciálních škol ve středních Čechách zamíří cucací PCR testy

Zdroj/foto: Facebook Středočeský kraj