Dlouhodobý výhled počasí ukazuje, že sníh se do nižších poloh už nejspíš nevrátí

Během letošní zimy a i samotného února už jsme zažili několik dní s denními teplotami nad 10 °C, ale vypadá to, že pátek bude v tomto směru letošním zatím nejteplejším dnem. Denní maxima by měla dosahovat až na 15 °C a někde i více. V noci na sobotu a během samotní soboty je očekáván přechod studené fronty, na které se vyskytne spíše slabý déšť. O víkendu se předpokládá velké oblačnost s denními teploty kolem +10 °C. Výskyt deště by měl být spíše jen ojedinělý.

„Na začátku příštího týdne se dál mírně ochladí, nicméně nadále čekáme teploty vysoko nad nulou, někde mezi +5 a +10 °C. Oblačnost čekáme nadále větší a proměnlivou, výskyt slunce bude spíše krátký, na druhou stranu ani deště mnoho nečekáme. Na hory se kolem úterý může vrátit i sněžení, při poměrně vysokých teplotách by se to však týkalo jen poloh nad 1000 metrů a to hlavně na severu území,“ píše na svých webových stránkách Meteocentrum a dodává:

„Výhled do konce února naznačuje teplotně průměrné počasí, nečekáme nějaké propuknutí jara. V nižších polohách to bude znamenat denní teploty někde mezi +5 a +10 °C, tedy nevypadá to, že by se mělo vrátit sníh. A to už se zima bude chýlit ke konci. Ale na horách bychom ji ještě odepisovat neměli. Tam se zcela jistě ještě sněžení objeví a to i v polohách kolem např. 700 metrů nad mořem. Stane se tak nejspíš během druhé půlky února, ale i kdyby ne, tak zcela jistě někdy březnu.“

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto: pixabay