Nezaměstnanost na Sedlčansku se v červenci i nadále držela pod třemi procenty

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v červenci o čtyři ubylo, uvádí to nová data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech bylo na konci července z celkového počtu 14 080 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 431 lidí bez práce. Červencová míra nezaměstnanosti se oproti červnu snížila o jednu desetinu na 2,8 procent. Ke konci července bylo na Sedlčansku 282 volných míst, tedy o 14 méně než v červnu 2020.

Jak vyplývá z červencových dat Úřadu práce ČR tak nejvíce volných míst bylo na konci července v Sedlčanech (132) při míře nezaměstnanosti 3,1 procento a počtu 145 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci července jedenáct volných míst při míře nezaměstnanosti 2,4 procenta a počtu 46 lidí bez práce. V městě Krásná Hora nad Vltavou bylo na konci sedmého kalendářního měsíce deset volných míst při míře nezaměstnanosti 2,4 procenta a počtu dvaceti lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v červenci lehce nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Kosova Hora (4,3 %), Počepice (3,4 %) a Nechvalice (3,3 %). Na opačné straně červencové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měly nejméně nezaměstnaných shodně (1,4 procenta) tři obce, a to Příčovy, Radíč a Nedrahovice. U většiny dalších obcích v regionu Sedlčanska se červencová míra nezaměstnanosti pohybovala kolem celkového průměru.

Zdroj: Úřad práce ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com