Déšť výrazně snížil množství návštěvníků na sedlčanském Street Food festiválku

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Letošní druhý ročník sedlčanského Street Food festiválku v sobotu 20. srpna doprovázel místy vydatný déšť, který se výrazně podepsal na počtu lidí, kteří jej navštívili. Po zahájení v 10 hodin to byli pouze jednotlivci, postupně jak déšť k poledni slábl, přicházeli další s deštníky a v pláštěnkách. Ale v každém případě návštěvnost byla o hodně nižší než před rokem.

U stánku Lusk s hrachem, čočkou a dalšími luštěninami zaujal kotel s kouřícím komínkem a s čímsi červeným pod kterým se topilo a kde se občas někdo zastavil, nakoukl dovnitř či se ohřál. Odhadem podobných stánků s různými cizokrajnými pochoutkami rychlého občerstvení mohlo být na náměstí přes dvacet. Poměrně dost lidi lákal, alespoň k nahlédnutí, stánek s exotickým ovocem z Ugandy.

Některé stánky a jídla jsme poznali vloni, jiné byly v Sedlčanch poprvé. Například pivovar Záhora z Kněžiček s americkým pivem i českou desítkou. Nechyběly belgické hranolky, rybí pokrmy, asijská kuchyně, různé závitky a další. Většina návštěvníků akce byla mladších ročníků a potvrdilo se tak, že rychlý pouliční prodej jídel je u nich oblíben a má zelenou.

Foto: webkamera NES a Facebook