Den řemesel ve skanzenu představí víc jak tři desítky zručných řemeslníků při práci

VYSOKÝ CHLUMEC – Den řemesel, který ve skanzenu lidových staveb pořádá Hornické muzeum Příbram ve spolupráci s městysem Vysoký Chlumec a dalšími partnery, představí v sobotu 15. července tradiční řemesla spojená s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. v rámci Dne řemesel se v obci uskuteční Folkování v podhradí.

V jednotlivých chalupách a stodolách, ale i venku, návštěvníci uvidí ukázky práce tesaře, hrnčíře, řezbáře nebo předení na kolovrátku a další. Novinkou letošního ročníku budou truhlář, krajkářka a brašnářka, poprvé bude i představena výroba poutního zboží ze skleněných korálků a vosku. V provozu bude v průběhu Dne řemesel také mlýn a pila.

Folkování v podhradí se uskuteční týž den na hřišti u místní školy. Diváci si tu mohou poslechnout dámskou akustickou kapelu Ladybirds, dále multižánrovou kapelu Spolektiv, melodie kapely První káva. Dále zazpívá vokální skupina Pětník a Písničkářka, harmonikářka, textařka Saša Niklíčková. Na místě kromě občerstvení má být i prodej výrobků denních stacionářů Stéblo a organizace Alka.

Ilustrační foto: Ladislav Havel