Dakarští závodníci se setkají na soustředění v Sedlčanech. Fanoušci budou u toho

SEDLČANY – Pilot kamionu Martin Macík z týmu Big Shock! Racing sezval své kolegy z Rallye Dakar a fanoušky motorsportu na akci Posedlí Dakarem Open Air do Sedlčan. V sobotu 2. července se v areálu Sedlčanské kotliny sejde silná sestava dálkových jezdců. Svou účast přislíbil navigátor František Tomášek, piloti Martin Šoltys a Martin Kolomý, motocyklista David Pabiška nebo čtyřkolkář Zdeněk Tůma. Automobilovou sekci zastoupí tým Martina Prokopa.

Fanoušci se mohou těšit také na osobní setkání se zkušenými dakarskými legendami – Josefem Kalinou, Ladislavem Fajtlem nebo Jaroslavem Joklíkem. Návštěvníci akce na vlastní oči uvidí, jak piloti v ostrém tempu proženou své závodní stroje Sedlčanskou kotlinou, užijí si atmosféru v bivaku, dostanou možnost osobně si s jezdci i členy jejich posádek popovídat a vyzkoušet spoustu dalších aktivit.

„Na Dakaru není moc času pořádně si s klukama z dalších českých týmů popovídat. I proto jsem je pozval k nám do Sedlčan a do Přerova. Uděláme si během dakarské pauzy letní soustředění. A rádi bychom, aby se nás příště sešlo ještě víc. Organizačně to není jednoduché, ale myslím, že fanoušky potěší, když se spolu všichni potkáme. Já se těším moc,“ říká Martin Macík.

Trať v Sedlčanské kotlině se tak v létě rozezní motory nadupaných dakarských vozů. Kamiony proženou Martinové Kolomý a Šoltys. V dlouho očekávaném duelu změří své řidičské schopnosti také otec a syn Macíkovi. Tým Martina Prokopa se postará o zážitek fanouškům osobních vozů. Martin Pabiška předvede, co dokáže jeho nerozbitná motorka a Zdeněk Tůma potěší čtyřkolkáře.

Někteří z návštěvníků dokonce dostanou nabídku přisednout si k závodníkům do kabiny a vyzkoušet si roli kopilota. K dispozici na místě budou nejen nejnovější závodní speciály, které brázdí písečné duny na Rallye Dakar, ale také doprovodná vozidla, v nichž týmy vezou během závodů náhradní díly, případně slouží jako zázemí. Týmoví mechanici navíc návštěvníky zasvětí do jejich běžné dakarské dřiny.

Po rozpravách s jezdci, navigátory nebo mechaniky se návštěvníci akce mohou pustit třeba do focení. Pod dohledem profesionálů, kteří pravidelně dokumentují dění na Rallye Dakar, na místě proběhnou kurzy sportovní fotografie. Speciální program pro děti zabaví i ty nejmenší piloty a mechaniky. Na návštěvníky čekají i další překvapení. Podobná akce proběhne 30. července také v Přerovské rokli.

Zdroj/foto/video: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing