Čtyři týdny lednové zimy připravily městskou kasu o 800 tisíc korun

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 roků, 6 měsíců a 6 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sněhová kalamita, která začala osmého ledna, ukrojila z rozpočtového provizoria sedlčanské radnice zatím pořádný krajíc. Město stál úklid ulic a chodníků jen v lednu 800 tisíc korun, což je téměř polovina plánovaných financí na celou zimní údržbu roku 2010. Sedlčanské technické služby, , které mají úklid komunikací a chodníků ve městě a přilehlých osadách na starosti, spotřebovaly prozatím 200 tun inertního materiálu a 60 tun soli.

“Letošní zima město od podzimu minulého roku do konce ledna už stála milion korun. Zatímco náklady na údržbu v prosinci loňského roku činily 200 tisíc, lednový úklid komunikací a chodníků nás vyšel na čtyřnásobek. Nový, zatím zastupitelstvem neschválený rozpočet, počítá na zimní údržbu v roce 2010 s částkou 1,7 milionu korun,” uvedl místostarosta Sedlčan Ing. Miroslav Hölzel.

Minulé zimní období od prosince 2008 do března 2009 vyšlo městskou kasu přibližně na jeden milion korun. Úklid za pouhé dva měsíce letošní zimy stál město tolik, co jindy utratí za celý rok. Navýšení nákladů je částečně způsobeno i tzv. chodníkovým zákonem, na jehož základě technickým službám přibyl navíc úklid 26 kilometrů chodníků.

“Celkově městská rada vyčlenila v návrhu rozpočtu pro rok 2010 na úklid a údržbu komunikací 3,5 milionu korun,” doplnil Miroslav Hölzel. Nový rozpočet města na rok 2010 má schvalovat městské zastupitelstvo až na svém březnovém zasedání.

Související články:
14. 1. 2010 Technické služby začaly odvážet sníh z chodníků a ulic