Čtvrtý závod seriálu Rallycross Cupu se jede v kotlině opět v opačném směru jízdy

SEDLČANY – Počtvrté se v letošní sezóně sejdou jezdci rallycross cupu, aby poměřili své síly. A to tuto sobotu opět na domácí Sedlčanské kotlině. A tentokrát opět v protisměru. Startovní litina čítá na šest desítek startujících v devíti kategoriích. Nejvíc obsazená je divize Škoda Cup s počtem devatenáct přihlášených jezdců, ve které vede šampionát Martin Najman o sedm bodů před Zdeňkem Petákem.

Zajímavou divizí rallycross cupu je v letošní sezóně rozhodně divize N1400, ve které se sešlo velmi dravé mládí a porovnává své dovednosti se zkušenějšími matadory této divize. Divize N 1600 a N 1600+ přivedou na start stálice těchto kategorií. V objemové třídě do 1600 vede aktuálně Zdeněk Vlček a silnější kategorii dominuje Petr Crhák.

Startovní listina eSek do 1400 nabídne plný startovní rošt, v S 1600 se konečně bok po boku představí Míša Zapadlová a Karel Forman a diváci si přijdou na své při startech nejsilnější kategorii víkendu S1600+ a S4x4. Sobotní program závodu startuje v sobotu 22. června volnými tréninky v 07:45, kvalifikační jízdy startují v 09:00. Semifinálové a následně finálové jízdy jsou na programu od 16:30.

Zdroj/Ilustrační foto: Daniel Kříž,
Autoklub RAC Sedlčany