Cizinec nedodržel bezpečnou vzdálenost za autem. Řidičku vylekal přebíhající zajíc

SEDLČANSKO – V pondělí 29. června došlo v ranních hodinách k nehodě na silnici I/18. Osmatřicetiletý cizinec jedoucí ve směru od Příbrami nedodržel bezpečností vzdálenost a narazil do vozidla, které odbočovalo na křižovatce u Solopysk vlevo  směrem na Sedlčany.

“Čtyřicetiletá žena, která při odbočování dávala přednost protijedoucím automobilům, utrpěla při nehodě lehké zranění. Sanitka ji převezla do nemocnice k ošetření. Hmotná škoda byla vyčíslena na 140 tisíc korun,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Škoda ve výši 85 tisíc korun vznikla při nehodě, která se stala v sobotu 27. června navečer v Sedlecké ulici v Sedlčanech. Devětatřicetiletý řidič jedoucí v osobním vozidle ve směru od obce Vysoký Chlumec zde odbočoval vlevo do Obchodní ulice a nedal přitom přednost protijedoucímu motocyklu. “Ke zranění osob naštěstí nedošlo,” dodala policejní mluvčí.

Do třetice to byl zajíc, který stál za nehodou v pondělí 29. června v katastru obce Nechvalice. “Pětačtyřicetiletá motoristka se snažila vyhnout zajíci a přitom vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do vzrostlého stromu. Způsobená škoda činila 40 tisíc korun,” doplnila informace ze silnic na Sedlčansku policejní mluvčí.