Církevní slavnost Těla a krve Páně se i letos ve Vysokém Chlumci uskuteční ve skanzenu

VYSOKÝ CHLUMEC – Na čtvrtek 16. června letos připadá křesťanský svátek Slavnosti Těla a Krve Páně (Boží tělo). To je neklamným znamením, že v neděli 19. června se ve Vysokém Chlumci koná tradiční pouť. Stejně tradiční tu pak o pouti bývá katolická slavnost Těla a krve Páně dříve celebrovaná v exteriérech dominanty celého sedlčanského regionu – soukromého hradu Vysoký Chlumec.

Od minulého roku tato možnost zanikla, brána do zahrad hradu, který je jinak po celý rok veřejnosti nepřístupný, zůstane také o pouti zavřena. V letošním roce se už podruhé uskuteční tradiční křesťanská Slavnost Těla a krve Páně v areálu skanzenu Vysoký Chlumec v prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. Tady budou pro slavnost připraveny celkem čtyři zastavení (tři oltáře + zvonička).

Jinak všechny pouťové atrakce budou na návsi od středy 15. do neděle 19. června Řidiči však musí v tomto čase počítat s tím, že přes náves neprojedou. Stejně tak přes centrum obce neprojedou linkové autobusy. Cestující jedoucí linkou 551 ve směry na Hrabří budou nastupovat u pošty a cestující jedoucí linkou 450 směrem na Počepice budou od pátku do neděle mít zastávku u pivovaru na silnici II/105.

Ilustrační foto: Vysoký Chlumec