Chodník kolem I/18 ve Votické ulici má být dokončen do poloviny prázdnin

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 11 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Jednou z mnoha akcí ve městě, které už dlouho čekají na svou realizaci, je také chodník kolem silnice I/18 od mostu přes Sedlecký potok k sídlu Technických služeb. Ačkoliv se jedná jen o necelých sto metrů dlouhý chodník, tak na jeho realizaci museli obyvatelé města čekat dlouhých patnáct let (projekt pochází z roku 2003). Zakázka byla vysoutěžena už v loňském roce, ale realizuje se až v roce letošním. Zájem o zakázku měly dva uchazeči, vybrána byla firma Údržba silnic s.r.o. se sídlem v Osečanech. Nabídnutá částka od vítězného dodavatele je přibližně 650 tisíc korun včetně daně.

Jediným problémem, proč dosud zakázka nebyla zahájena je to, že od 2. května probíhá rekonstrukce silnice I/18. “Nechceme, aby práce na vybudování chodníku a zároveň práce na prvním úseku (od mostu přes Sedlecký potok až nad stanici STK) rekonstruované silnice I/18 probíhaly současně. Zahájení výstavby chodníku je proto nutné koordinovat s opravami na silnici I/18,” řekl místostarosta města Miroslav Hölzel. Výstavba chodníku o délce 99,7 metrů a šířce 2,5 metru má podle smluvních podmínek trvat maximálně pět měsíců. Podle nejnovějších informací se však termín podstatně zkrátí, výstavba chodníku má být zahájena 25. května a hotova do 20. července.