Celkový počet výjezdů středočeských hasičů přesáhl k 16. hodině už tisícovku

STŘEDNÍ ČECHY – Silný vítr stále dosahuje při přechodu jednotlivých frontálních systémů v nárazech rychlosti ke sto kilometrů za hodinu. Počet výjezdů profesionálních i dobrovolných jednotek se tak v pondělí 10. února od ranního čísla 400 zvýšil o dalších víc jak šest stovek. Mezi devátou a desátou hodinou zaznamenali středočeští hasiči 40 nových událostí v souvislosti se silným větrem.

Mezi 10. a 11. hodinou vítr zeslábl, takže hasiči vyjížděli “jen” k čtyřicítce událostí. Od 11. do 12. hodin evidují středočeští hasiči 29 událostí. Výrazně pak přibylo hasičům událostí mezi 12. a 13. hodinou, a to přes 150. Během šedesáti minut mezi 13. a 14. hodinou zaznamenali hasiči 339 událostí, z toho 322 v souvislosti se silným větrem.

Mezi 15. a 16. hodinou operační středisko HZS zaznamenalo dalších 78 událostí, z toho 74 v souvislosti s větrem. Nejčastěji jsou to stále popadané stromy a střešní krytiny.Celkem tak od včerejšího večera se počet výjezdů všech jednotek hasičů ve středních Čechách vyšplhal na 1080. Napilno po celé pondělí mají hasiči také na Sedlčansku.

Od pondělní desáté hodiny dopolední postupně jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovaly v regionu v posledních šesti hodinách opět v katastrech obcí Sedlec-Prčice (3x),  Sedlčany (4x), Dublovice (2x), Milešov, Nedrahovice,  Počepice, Petrovice, Vysoký Chlumec, Jesenice, Kamýk nad Vltavou a také znovu v katastru Svatý Jan.