Část řidičů zákaz stání nerespektuje

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Nově instalované svislé dopravní značení v ulici Kpt. Jaroše se prozatím míjí účinkem – část řidičů je nerespektuje. Buď stále jezdí „popaměti“ a nově instalovaných značek si vůbec nevšimli, nebo tak činí vědomě. Další část řidičů, kteří porušují zákon, zastavuje v protisměru a tím pádem ani o dopravní značce, umístěné při vjezdu z Havlíčkovy ulice neví.

„Značky jsou na svých místech od čtvrtka 26. května, zatím jsme nezjišťovali jak se dodržují. Pokud se ukáže, že je řidiči nerespektují, budou na místo častěji zajíždět policisté a neukázněné řidiče pokutovat. To se týká i majitelů aut, kteří v této ulici bydlí a zastaví na delší dobu, než je nezbytná k zajetí na jejich soukromý pozemek,“ uvedl místostarosta města Ing. Miroslav Hölzel.

Každopádně při porušení povinnosti vyplývající ze zákazové nebo příkazové značky, v tomto případě dopravní značky B 28 – zákaz zastavení a B 29 – zákaz stání, hrozí řidiči bloková pokuta až do výše dvou tisíc korun a ztráta jednoho bodu, případně správní řízení s následnou pokutou v rozmezí 1500 až 2500 korun. Podobný postih čeká i na řidiče, kteří nerespektují nejen zákaz stání, ale navíc i značku přechodu pro chodce a parkují přímo na „zebře“.

Ve směru z ulice Na Potůčku nově platí po celé délce ulice Kpt. Jaroše zákaz zastavení. V opačném směru, při odbočení z Havlíčkovy ulice platí zákaz stání. Řidiči tu tedy smí zastavit jen na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob či k neprodleném naložení nebo složení nákladu. Pro stání vozidel zůstává k dispozici pouze odstavný pruh ve spodní části ulice Kpt. Jaroše.