Část náměstí TGM až po křižovatku ulic Havlíčkova a 28. října zůstává uzavřená

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V souvislosti se čtvrteční vážnou nehodou na křižovatce ulic Havlíčkova a 28. října zůstává nadále od pátečního rána uzavřena pro veškerou dopravu severní část náměstí TG Masaryka. Důvodem jsou práce s vyprošťováním nákladního automobilu z objektu do kterého včera čelně narazil. Doprava ve spodní části náměstí je policisty směrována do Nádražní ulice. Z Havlíčkovy ulice lze pak odbočit jen vlevo do ulice 28. října. Oficiálně by měla uzavírka skončit ve 12.30 hod., patrně však bude trvat déle.

Zároveň dnes dopoledne (22. března) vydala Policie ČR k nehodě oficiální tiskou zprávu. V ní policejní mluvčí Monika Schindlová píše: Velmi vážná dopravní nehoda se odehrála dne 21. března chvíli před třetí hodinou odpolední v Sedlčanech. Jednadvacetiletý řidič nákladního vozidla jel Havlíčkovou ulicí ve směru na náměstí a během jízdy měl křikem upozorňovat ostatní účastníky silničního provozu, že mu nefungují brzdy. Nejdříve narazil do jedoucího osobního auta, které bylo odhozeno mimo vozovku, pak narazil do rohu budovy, pokračoval po chodníku a v křižovatce s ulicí 28. října havaroval do dalšího osobního automobilu.

Poté projel zdí a vjel na venkovní posezení u místní restaurace. Odlétající suť poškodila zaparkovaný vůz, který stál na parkovišti až za touto budovou. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun. Těžce zraněného motoristu přepravil do pražské nemocnice vrtulník. Dnes v dopoledních hodinách bude havarované vozidlo z místa nehody vyproštěno a zajištěno k odbornému zkoumání.