Čarodějnice se nesly ve znamení planých poplachů, ve většině případů nešlo o požár

STŘEDNÍ ČECHY – Máme za sebou magickou noc, kdy jsme pálením ohňů na svých zahradách slavili příchod jara. Letošní oslavy, stejně jako ty loňské, se musely z důvodu vládních opatření přesunout z hřišť, polí a veřejných prostranství na zahrady, terasy a jiná soukromá místa. Většina lidí zodpovědně nahlásila spalování látek přírodního charakteru na Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje.

“Středočeští hasiči vyjeli od páteční 19. hodiny do sobotní 7. hodiny ranní celkem k 24 událostem. Z toho ve třinácti případech šlo o pálení, které měli přítomní lidé zodpovědně pod kontrolou. Dalších deset oznámení prověřilo operační středisko, protože šlo o nahlášené pálení. V případě jedenácti výjezdů šlo o skutečný požár, který museli hasiči likvidovat,” uvedla v tiskové zprávě Tereza Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Ale pouze pět z celkového počtu mohlo souviset s pálením čarodějnic. Nejčastěji šlo o pálení ponechané bez dozoru nebo takové, které nebylo pod kontrolou. Hasiči však museli také likvidovat požár lesní hrabanky a mladého porostu nedaleko obce Podbrahy na Mladoboleslavku. Ke klidnějšímu závěru oslav filipojakubské noci zajisté přispělo i počasí, kdy v nočních hodinách na většině území kraje pršelo, a tak i nedohašená ohniště byla řádně zalita.

Foto: HZS Středočeského kraje