BOHEMIA DRIVE Rally Příbram zamíří na Sedlčansko netradičně již v červenci

REGION – Rally Příbram se po roční pauze opět vrací mezi rally soutěže České republiky. Pro rok 2020 však nebylo příbramským pořadatelům přiděleno Mistrovství ČR v Rally, ale pouze Rally Sprint Serie. 40. BOHEMIA DRIVE Rally Příbram se tak jede jen jako jednodenní sprint Rally. Tedy soutěž s minimálními přejezdy mezi rychlostními zkouškami. Těch má příbramská rally letos obsahovat celkem osm, z toho tři čtvrtiny (šest) v okolí Sedlčan.

Letošní termín BOHEMIA DRIVE Rally byl stanoven na sobotu 25. července, soutěžní vozy budou do jednotlivých zkoušek startovat po minutě. Úvodní rychlostí zkouška (RZ) vede ze Sestrouně do Křečovic, měří 10,43 km a první vůz do ní odstartuje v 09:50. RZ2 je nová a vede z Křečovic do Minartic s délkou 9,21 km. Start RZ2 je stanoven na 10:15. RZ3 je tradiční z Nalžovic, kolem Musíku přes Dublovice do Líchov, měří 8,74 km se startem prvního vozu v 11:00.

Následuje 6,81 km dlouhá RZ4, tentokrát ‘za vodou’ mezi Drevníky a Drhovy. Odpoledne se jedou další čtyři rychlostní zkoušky na shodných tratích. Start prvního vozu v Sestrouni do RZ5 je ve 14:20, do RZ6 v Křečovicích v 14:45 a do poslední rychlostní zkoušky na Sedlčansku (RZ7) v Nalžovicích v čase 15:30. Po osmé rychlostní zkoušce Drevníky – Drhovy se závodníci patrně přesunou do Příbrami, kde proběhne slavností vyhlášení výsledků.

Ilustrační foto: pixabay.com