Pátkem začínají slavnosti Rosa 2022, jejich program nabídne hudbu, zpěv i ohňostroj

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – V pátek 17. června vypuknou v Sedlčanech po dvouroční (covidové) pauze opět tradiční Městské slavnosti Rosa. Od šestnácté hodiny čeká na návštěvníky přes hodinu trvající blok vystoupeních žáků a učitelů Základní umělecké školy Sedlčany. V půl šesté večer proběhne oficiální zahájení slavností starostou města a krátce poté bude pódium více jak hodinu patřit hudebníkům sedlčanského swingového Blue Orchestra.

Koncerty sedlčanského Blue Orchestra se u publika každoročně setkávají se značně příznivým ohlasem.  Na slavnostech Rosa vystupuje pravidelně, v roce 2011 s ním hrál vynikající Felix Slováček, v roce 2012 s ním zpívala jedna z našich nejlepších zpěvaček Petra Janů a rok poté i finalista SuperStar Tomáš Savka.

Krátce před osmou hodinou nastoupí na pódium kapela Lágrima, která v rámci svého repertoáru předvede večer plný žhavých kubánských a dalších latinsko-amerických rytmů, jako jsou salsa, cha-cha-chá, bachata, son či mambo. Ta diváky naladí na vášnivou vlnu této krásné hudby, plné energie a tepla Karibiku, při které si mohou návštěvnici slavností i zatančit.

Druhým vrcholem, na něž vsadila letos dramaturgie slavností Rosa, je relativně nová kapela Napořád s rokem vzniku 2019. Skládá z někdejších členů Chinaski, kytaristy Ondřeje Škocha a trumpetisty Petra Kužvarta o dvou zpěvaček Barbory Fialové a Josefíny Čermákové.

Ani letos nebude chybět tradiční noční ohňostroj. Jeho první záblesky by se na ztemnělé obloze měly objevit hodinu před půlnocí. Avšak ani po několikaminutovém ohňostroji pódium neosiří, až do jedné hodiny po půlnoci bude patřit sedlčanské rockové skupině The Beautifuls.

Doprovodný program slavností Rosa nabídne od soboty do neděle závody dračích lodí na sedlčanské retenční nádrži, vernisáž výstavy v muzeu, amatérské fotbalová klání na stadionu Taverny, soutěž svalovců v benchpressu u Kovodružstva, na náměstí výstavu historických automobilů a motocyklů, koncert dechovky v parku chovatelů a další koncert v kostele sv. Martina. Pro děti pak budou po celou dobu trvání slavností v Jateční ulici v provozu pouťové atrakce.

Ilustrační foto: pixabay.com