Benešovští policisté hledají důležité dětské svědky pondělního požáru OD Hvězda

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

BENEŠOV – Jak už bylo dříve uvedeno, požár obchodního domu v Benešově zničil na dvě desítky obchodů a škoda se pohybuje v desítkách milionů korun. Benešovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Předmětem dalšího šetření policistů bude zjistit, zda požár vznikl nedbalostním jednáním, úmyslně nebo za jeho vznikem stojí technická závada.

Kamery zachytily dvě nezletilé osoby (pravděpodobně chlapce a dívku v růžové sukni), které mohly začínající požár uvnitř obchodu zaznamenat. Policisté by proto s oběma potřebovali mluvit a k celé věci je vyslechnout. Právě oni mohou být velmi důležitými svědky a mohli by policistům pomoci s objasněním celé události.

„Žádáme dívku a chlapce, případně další osoby, které by je na záznamu poznaly, stejně tak žádáme i případné další svědky, kteří se v době mezi 16:00 – 16:13 pohybovali poblíž nebo uvnitř vietnamské prodejny oblečení a drogerie v 1. patře, aby se policistům s důležitými informacemi ozvali na linku 158 nebo přímo benešovským kriminalistům na tel. číslo 606 691 232,“ píše v tiskové zprávě policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Zdroj/Ilustrační foto: Policie ČR