Benešov se připojuje k výzvě 10 000 kroků, s chůzí začínají účastníci již v neděli 1. října

BENEŠOV – Výzva 10 000 kroků, kterou pořádá spolek Partnerství pro městskou mobilitu, z.s., vznikla v dubnu 2021 v době pandemie s cílem motivace k pravidelné aktivitě a posílení obranyschopnosti každého z nás. Od té doby výzva, která se koná dvakrát ročně, ušla kus cesty: na jaře se jí totiž zúčastnilo už více než 16 000 Čechů a Slováků. Město Benešov říjnovou výzvu přijímá, a volně tak navazuje na tu dubnovou, kdy Benešáci svými „krokovými“ výkony vytáhli Benešov na 8. místo.

Obhájení či dokonce překonání jarního umístění však není primárním cílem výzvy – tím je samozřejmě pravidelný pohyb a zkvalitňování vlastního zdraví. Registrace pro říjnovou „etapu“ začala v pátek 1. září a organizátoři si pro účastníky opět připravili řadu dárků, překvapení a inspirací. Benešáci se navíc mohou těšit na soutěž o trička s motivy výzvy a v grafickém stylu města. Odměnu získá pět nejlepších chodců i chodkyň a zároveň nejúspěšnější tým.

I když na tuto výhru dosáhnou jen ti nejvýkonnější, i v rámci výzvy 10 000 kroků stoprocentně platí známé sportovní heslo: není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. K 27. září 2023 Benešov eviduje 103 přihlášených uživatelů, mezi nimiž jsou i úplní nováčci. Benešovských týmů se doposud registrovalo sedm. Pro zapojení do výzvy je třeba registrace a instalace mobilní aplikace 10 000 kroků. Účastníci výzvy si na začátku nastaví svůj měsíční cíl (tzn. osobní výzva) a snaží se jej za měsíc splnit.

„Aktivity si mohou lidé zaznamenávat na libovolném zařízení, pro větší přesnost ale doporučujeme chytré sportovní hodinky. V aplikaci výzvy lze zaznamenávat aktivity, párovat s chytrými hodinkami, nebo prohlížet statistiky,“ vysvětluje Markéta Pazderová, koordinátorka výzvy 10 000 kroků ve městě Benešov. Za nachozené kroky se sbírají body (starší a lidé s vyšším BMI jsou zvýhodněni) a účastníci mohou (ale nemusejí) soutěžit také za své město nebo tým (partnerský nebo až 10členný).

Zdroj: Mgr. Tereza Lípová,
propagace a vztahy k veřejnosti, Město Benešov

Ilustrační foto: pixabay