Benešov City Live 2024 opět přinese hudbu, filmy a tradiční posvícení pod širým nebem

BENEŠOV – Město Benešov s potěšením oznamuje pořádání dalšího ročníku letního multižánrového festivalu Benešov City Live. Po dobu sedmi prázdninových týdnů si budou obyvatelé i návštěvníci Benešova užívat bohatý kulturní program přímo na Masarykově náměstí. Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) připravilo celkem patnáct koncertů živé hudby, sedm filmových představení a tradiční Benešovské posvícení. Na všechny akce je vstup zdarma.

„Kvalitní a pestrý kulturní program nabídneme Benešákům i návštěvníkům z okolí letos již po deváté. Jako tradičně Masarykovo náměstí ožije ve středy, pátky a neděle, a to že se na žádné z akcí nebude vybírat vstupné, je i díky našim partnerům. Děkujeme městu Benešov, Středočeskému kraji, Pivovaru Ferdinand, BTL Medical Technologies, VHS Benešov a S-centru,“ uvedla za organizátory jednatelka Kulturního a informačního centra Jana Pěnčíková.

Festival bude zahájen ve středu 10. července koncertem Jitky Zelenkové s kapelou a uzavřen 25. srpna 2024 promítáním filmu Kocour v botách: Poslední přání. Program městského festivalu obsahuje pestrou paletu hudebních vystoupení od rockových kapel po revivalové skupiny, které všem návštěvníkům přinesou pohodové letní zážitky. Program festivalu zahrnuje koncerty, filmová představení i benešovské posvícení.

Mezi hlavní hvězdy koncertních vystoupení patří například Metallica Revival Beroun, Carisma, Red Baron Band, Štěpán Kojan, Jimmy Bozeman & The Lazy Pigs, Rotor, Nikola Mucha a mnoho dalších. Každou neděli budou promítány populární filmy, včetně Jedeme na Teambuilding, Mission Impossible: Odplata – část první, Prázdniny s broučkem nebo Sladký život. Tradiční Benešovské posvícení se uskuteční v sobotu 17. srpna.

Dopoledne se o benešovském posvícení náměstí promění v tržiště, děti potěší hudební pohádka S chutí do toho i veselý koncert Kapely Kůzle. O večerní taneční zábavu se od 20.00 hod. postará kapela Unisono. „Festival Benešov City Live považuji za vynikající způsob, jak oživit veřejný prostor a centrum města, což Benešovu během letních měsíců před jeho vznikem chybělo. Je skvělé mít nyní možnost několikrát týdně vyrazit za kulturou,“ říká místostarosta Benešova Jakub Hostek.

  Multižánrový festival pod širým nebem Benešov City Live zahájila Jitka Zelenková

Zdroj: Mgr. Tereza Lípová,
propagace, Město Benešov

Ilustrační foto: wikimedia