Během dvou dnů řešili policisté tři nehody. Při všech byli řidiči pod vlivem alkoholu

PŘÍBRAMSKO – V pátek 15. ledna havaroval v odpoledních hodinách v katastru obce Mokrovraty dvaatřicetiletý cizinec. Na rovném úseku přejel částečně do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozem. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala 3,5 promile alkoholu. Způsobená škoda činila 30 tisíc korun. Na místě byl muži zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. V sobotu 16. ledna po půlnoci došlo k nehodě v ulici 28. října v Příbrami.

Třiadvacetiletý šofér při couvání z parkoviště narazil do čtyř zaparkovaných aut a následně z místa nehody ujel. Hlídka městské policie ho však nedaleko zastavila. Přivolaní policisté u něj provedli test na přítomnost alkoholu v dechu a na displeji přístroje se objevila hodnota 1,8 promile alkoholu. “Navíc se ukázalo, že dotyčný není vlastníkem řidičského oprávnění a také užil dané vozidlo bez svolení majitele. Vzniklá škoda byla stanovena na 60 tisíc korun,” uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

V sobotu v noci také boural v obci Bezděkov pod Třemšínem pod vlivem alkoholu pětapadesátiletý muž. S automobilem najel na krajnici a poté sjel mimo vozovku, kde zapadl do hlubokého sněhu. “Hlídka jedoucí kolem muže zkontrolovala a zjistila, že má pozitivní test na alkohol. V dechu mu příslušníci policie naměřili 1,6 promile alkoholu,” doplnila příbramská policejní mluvčí.

Ilustrační foto: pixabay.com