Nezoufejte, počasí o pouťovém víkendu se vydaří! V neděli má být až 31 °C

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 23 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Obavy z víkendového deštivého počasí jsou podle předpovědí meteorologů zahnány. Po chladnějším čtvrtečním ránu, kdy například na meteorologické stanici v Rudolci klesla teplota jen k pěti stupňům Celsia, se na víkend oteplí a dočkáme se i letních teplot. Už ve čtvrtek přes den bude zpočátku převládat jasno či polojasno. Později se v průběhu dne začne od západu zatahovat a objeví se déšť či přeháňky. Odpolední teploty vyšplhají na 21 až 25 stupňů.

Páteční ráno má podle předpovědi meteorologů přinést už přece jen vyšší teploty než budou ty čtvrteční. Ty páteční se při zatažené až oblačné obloze mají pohybovat mezi  15 až 12 °C.  Přes den má být oblačno, místy se mohou vyskytnout přeháňky. Nejvyšší teploty 20 až 23 °C, přičemž večer už má při mírném západním až severozápadním větru srážek a oblačnosti ubývat.

V sobotu k nám konečně začne kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy proudit od jihozápadu teplý vzduch. Ráno musíme počítat s četnými mlhami při teplotách 13 až 10 °C. Mlhy se mají ale rychle rozplynout a přes den má být polojasno a oblačno. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na příjemných letních 25 až 28 °C. Takže sobotní večerní návštěva osvětlené sedlčanské pouti i Mejdanu pro faunu se určitě vydaří a obejde bez deštníku.

Polojasné počasí vydrží také v neděli, i když odpoledne a navečer už může od západu přibývat oblačnosti. Ranní minima klesnou na 17 až 13 stupňů, přes den se teploty dostanou na 27 až 31 stupňů. Téměř tropické počasí však mohou postupně narušit především v odpoledních hodinách dešťové přeháňky a ojediněle se mohou objevit i bouřky. Což může hlavně postihnout pozdní pouťové návštěvníky a fotbalové fanoušky.