Skupina ČEZ zve na prohlídky elektráren a infocenter. Nejblíže to máme do Temelína

TEMELÍN – Víte, jak se řídí jaderný reaktor nebo co se odehrává v mlžné komoře? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně s největším instalovaným výkonem v Česku! Máte jedinečnou šanci prohlédnout si zblízka jaderný reaktor a zkusit si spustit regulační tyče až na jeho samé dno! Na vlastní oči se také přesvědčit, kde všude kolem nás se nachází přírodní ionizující záření. Prohlédnout si můžete také infocentrum Jaderné elektrárny Temelín na zámečku Vysoký Hrádek, hned u areálu elektrárny.

„Na prohlídku infocentra je potřeba se vždy předem rezervovat přes rezervační formulář. Nově nabízíme mimořádný program, kterým je komentovaná projížďka autobusem po areálu elektrárny Temelín s návštěvou vodní elektrárny Hněvkovice. Na prohlídku je nutné se registrovat na e-mailu. Exkurze je určená pro osoby starší 15 let s platným OP. Prosíme, mějte na paměti, že v Hněvkovicích je potřeba počítat s desetiminutovou procházkou, nebo zdoláním 50 schodů,“ píše v pozvánce ČEZ.

„Projížďky autobusem po areálu elektrárny s výletem k vodní elektrárně Hněvkovice se konají každý pátek od 13:00 nebo 15:00 hod. Na prohlídku nelze mít u sebe žádná zavazadla ani mobilní telefony.Před projížďkou autobusem je nutné doložit potvrzení o negativním antigenním či PCR testu ne starší než 7 dní, potvrzení o prodělání nemoci Covid v předchozích 180 dnech, čestné prohlášení o negativním výsledku samotestu nebo potvrzení o kompletním ukončeném očkování,“ dodává pozvánka.

Zdroj/foto: PR ČEZ – Jaderná elektrárna Temelín