Po sobotním povětří přinesou další dny proměnlivé počasí s velkým rozsahem teplot

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – V následujících sedmi dnech se bude střídat teplé a chladné počasí. V sobotu, za studenou frontou to bude příliv chladnějšího a vlhčího vzduchu od severozápadu doprovázený silným větrem. Naměříme tak mnohem nižší teploty než v pátek, většinou mezi 1/5 °C a přidají se na většině území sněhové přeháňky, v polohách pod 300-400 m se bude jednat o srážky dešťové nebo smíšené.

Chladnější počasí vydrží ještě v neděli, kdy má být zpočátku polojasno až jasno. Pří mírnějším větru vystoupí nejvyšší teploty na 3 až 6 °C. V noci na pondělí se obnoví příliv teplého vzduchu od jihozápadu, protože se dostaneme do teplého sektoru další tlakové níže. Teplota tak v pondělí opět vyskočí na 9/13 °C. Má být oblačno až zataženo a k tomu se přidá místy občasný déšť.

Teplé počasí bude pokračovat do úterý, avšak v noci na středu nás opět od severozápadu přejde studená fronta, za kterou se ochladí. Většinou tak má být oblačno, místy se sněhovými, pod 400 m i smíšenými nebo dešťovými, přeháňkami. Nejvyšší denní teploty, při mírném západním až severozápadní větru, se dostanou na hodnoty 4 až 8 °C. Denní teploty ve čtvrtek 6 až 11 °C, v dalších dnech 11 až 16 °C.

Zdroj: Meteocentrum, ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay.com