Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


90 % výpovědí je z krajských nemocnic

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Na odborářskou výzvu “Děkujeme, odcházíme” podle nejčerstvějších údajů zareagovala ve Středočeském  kraji výpovědí  166 lékařů. Z celkového počtu 828 lékařů krajských nemocnic podalo výpověď 143 lékařů. Podle středočeského hejtmana Davida Ratha překvapivě mezi nimi chybí výpovědi dvou lídrů výzvy “Děkujeme, odcházíme”.

“Lékaři se nechali napálit. Dva lídři protestů, kteří své kolegy nabádali k výpovědím, je nakonec sami nedali,” řekl v pondělí hejtman David Rath. Řada lékařů si podle něj odchod z nemocnice rozmyslí. Všechny ale kraj zpátky nevezme. “Bude záležet na ředitelích nemocnic, jak to vyhodnotí. Já nevylučuji, že některá oddělení mohou být zredukována, protože jim dlouhodobě scházejí pacienti,” dodal hejtman.

Lékaři chtějí především odejít z kladenské (68 výpovědí), kolínské (44 výpovědí), příbramské (28 výpovědí) a mladoboleslavské nemocnice (3 výpovědi). Do celkového počtu 166 výpovědí je doplňuje 23 výpovědí lékařů z mělnické nemocnice. Z ostatních nemocnic ve Středočeském  kraji nepodal výpověď, která by souvisela s výzvou “Děkujeme, odcházíme”, žádný lékař.

Hetman David Rath se rozhodl na dnešní odpoledne svolat ředitele všech krajských nemocnic a středočeské záchranky, aby se společně dohodli na dalším postupu. To pro případ, že by lékaři nemocnice skutečně opustili. Nejhorší personální situace je nyní podle Davida Ratha na odděleních ARO v Kladně a Kolíně, podobně tak i na gynekologii v Příbrami.