Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


49. Sukovy Sedlčany zahájí Vinobraní

SEDLČANY – Od středy 20. března začíná již 49. ročník hudebního festivalu Sukovy Sedlčany. Festival láká kulturymilovné obecenstvo bohatým programem, v němž figurují opereta, divadelní představení sedlčanských ochotníků, řada velkých i menších komorních koncertů, včetně dvou na zámku Červený Hrádek a závěrečný koncert v Křečovicích. Po úvodních slovech sedlčanského starosty Jiřího Buriana zahájí festival operetní představení Oskara Nedbala Vinobraní. Na divadelní prkna sedlčanského kulturního domu operetu Vinobraní v režii Blaženy Hončarivové a hudebního nastudování sbormistra Milana Kaňáka přivážejí sólisté a sbor Opery a baletu Severočeského divadla Ústí nad Labem. V hlavních úlohách se představí Jaroslav Kovacs, Vladimír Štěpka, Anna Klamo, Martin Matoušek, Eva Boháčková, Petr Matuszek a další.

Děj operetního milostného propletence je zasazen do českého filmového prostředí – do Barrandovských filmových ateliérů krátce po druhé světové válce. “Na pozadí natáčení filmu o Vinobraní se setkávají nejenom dva různé světy, ale i dvě generace.  Střet lehkovážného světa umělců zahleděných do své ‘geniality’ s racionálním pohledem na život lidí mimo něj vyvolává mnoho komických situací. A oproti tomu setkání mladinké studentky Lízy a o generaci staršího továrníka Edvarda je něžným pohlazením, které ukazuje, že skutečná láska a pevný vztah nevzniká jenom na základě stejného věku, ale na základě stejných zájmů, názorů a pohledů na svět,” uvedla při příležitosti loňské květnové premiéry k novému nastudování Nedbalova Vinobraní režisérka Hončarivová a dodala: “Věřím, že proměna prostředí bude osvěžením postav, děje a celkovým kontextem bližší krásné hudbě a tím i divákům.”