49. Sukovy Sedlčany zahájí Vinobraní

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 roků, 3 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Od středy 20. března začíná již 49. ročník hudebního festivalu Sukovy Sedlčany. Festival láká kulturymilovné obecenstvo bohatým programem, v němž figurují opereta, divadelní představení sedlčanských ochotníků, řada velkých i menších komorních koncertů, včetně dvou na zámku Červený Hrádek a závěrečný koncert v Křečovicích. Po úvodních slovech sedlčanského starosty Jiřího Buriana zahájí festival operetní představení Oskara Nedbala Vinobraní. Na divadelní prkna sedlčanského kulturního domu operetu Vinobraní v režii Blaženy Hončarivové a hudebního nastudování sbormistra Milana Kaňáka přivážejí sólisté a sbor Opery a baletu Severočeského divadla Ústí nad Labem. V hlavních úlohách se představí Jaroslav Kovacs, Vladimír Štěpka, Anna Klamo, Martin Matoušek, Eva Boháčková, Petr Matuszek a další.

Děj operetního milostného propletence je zasazen do českého filmového prostředí – do Barrandovských filmových ateliérů krátce po druhé světové válce. “Na pozadí natáčení filmu o Vinobraní se setkávají nejenom dva různé světy, ale i dvě generace.  Střet lehkovážného světa umělců zahleděných do své ‘geniality’ s racionálním pohledem na život lidí mimo něj vyvolává mnoho komických situací. A oproti tomu setkání mladinké studentky Lízy a o generaci staršího továrníka Edvarda je něžným pohlazením, které ukazuje, že skutečná láska a pevný vztah nevzniká jenom na základě stejného věku, ale na základě stejných zájmů, názorů a pohledů na svět,” uvedla při příležitosti loňské květnové premiéry k novému nastudování Nedbalova Vinobraní režisérka Hončarivová a dodala: “Věřím, že proměna prostředí bude osvěžením postav, děje a celkovým kontextem bližší krásné hudbě a tím i divákům.”