17. ročník štafetové poutě ‚Corpus Domini‘ do Orvieta vede i letos Sedlčanskem

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Podobně jako v předchozích létech, tak také letos povede přes Sedlčansko sedmnáctý ročník štafetového putování Corpus Domini z Prahy do italského města Orvieta. Trasa poutě vede po stopách 760 let staré cesty českého kněze Petra z roku 1263 z Prahy do Říma. Při této cestě došlo k církevní události, na základě které se po celém světě slaví svátek Corpus Domini, tedy křesťanský svátek Těla a krve Páně (Božího těla).

Celkem v šestnácti etapách čítajících dohromady cca 330 km a je štafeta vedena v koridoru historických tras ze středu Evropy na jih. Zbytek trasy urazí putující v doprovodném vozidle. Štafeta získává rok od roku na oblibě, neboť trasa vede mnoha českými obcemi. Letos štafeta odstartovala ve čtvrtek 25. května v Praze a do italského Orvieta pak doputuje v neděli 11. června tak aby se poutníci mohli zúčastnit procesí a velkolepé slavnosti svátku Corpus Domini ORvieta v místní katedrále.

Cílem čtvrté etapy putování bude obec Osečany, kam by štafeta měla přes Neveklov a Křečovice dorazit v pondělí 29. května v podvečer. Na další etapu z Chlumu se poutníci vydají v úterý 30. května ráno. Trasa poutníků povede kolem větrného mlýna v Příčovech do Sedlčan a dále přes Jesenici a Zvěřinec na Javorovou skálu. Odkud další den štafeta vstoupí do Jihočeského kraje. K štafetě se může kdekoliv a kdokoliv připojit a jít s ní libovolně dlouhou trasu.

Ilustrační foto: pixabay.com