13. ročník vánoční sbírky Krabice od bot pro děti v nouzi startuje v pondělí 13. listopadu

REGION – Diakonie ČCE opět připravuje sbírku vánočních dárků pro děti, které vyrůstají v komplikovaném rodinném prostředí. Pro mnohé z nich je balíček od štědrých dárců v Krabici od bot jedinou připomínkou Vánoc. Vloni se podařilo předat na 50 tisíc krabic plných překvapení, letos organizátoři doufají v překonání této hranice. Zejména v regionech je totiž stále více rodin, které si kvůli tíživé situaci nemohou dovolit ani skromnou nadílku.

Sbírka odstartuje v pondělí 13. listopadu rezervací dárků na webu krabiceodbot.cz. Už nyní Diakonie ČCE a její dobrovolníci připravují informace o dětech a rodinách, pro které pak dárci zabalí krabice plné překvapení. Seznam sběrných míst a anonymní seznam dívek a chlapců, který obsahuje informaci o věku dítěte, zveřejní v pondělí 13. listopadu na webu sbírky krabiceodbot.cz. Dárci si pak mohou rezervovat konkrétní sběrné místo, kam své dárky přinesou.

Dobrovolníci ve 260 sběrných místech ve všech koutech Česka budou krabice od dárců přijímat během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince, konkrétně od pondělí 20. listopadu do úterý 5. prosince. „S úhlednými balíčky přicházejí mladí i staří, jednotlivci i rodiny s dětmi, nebo třeba kolegyně a kolegové z práce. Řada přispívajících se na akci podílí opakovaně. Stále častěji se účastní také instituce a soukromé společnosti,“ říká o sbírce Zdeňka Marešová, členka správní rady Diakonie ČCE.

Vloni se do sbírky zapojilo 13 154 dárců, kteří doručili téměř 50 tisíc úhledně zabalených balíčků. Jeden dárce tedy připravil téměř tři krabice dárků. Dárcům se snadněji vybírají překvapení pro dívky, největším oříškem jsou obvykle věci pro dospívající chlapce. Aby Diakonie dárcům výběr co nejvíce usnadnila, připravila na webu sbírky nejen detailní informace o tom, jak se do sbírky zapojit, ale také užitečná doporučení, kterými se přispívající mohou řídit.

Zdroj: Diakonie ČCE
Ilustrační foto: pixabay