Dvanáctý ročník Dne pro dětskou knihu bude ve znamení dalšího rekordu

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – V sobotu 1. prosince se na náměstí TGM uskuteční již dvanáctý Den pro dětskou knihu spojený s pokusem o rekord. Tentokrát půjde o disciplinu „Nejvíce lidí s rukou psaným vánočním receptem“. Pro střední a starší generaci, v době kdy ještě v každé domácnosti nebyly počítače a tiskárny, neměl by to být žádný problém. A mladší generace pak budou muset sáhnout svým maminkám i babičkám do šuplíků a nějaký takový recept rukou psaný na vánoční dobroty v nich najít. Pravidla pokusu o rekord připouštějí sešitovou velikost formátu od A5 po A3.

Akce začíná ve tři hodiny odpoledne, vlastní sčítání receptů pak proběhne přibližně o hodinu později. Kromě zmíněného pokusu o rekord čeká na návštěvníky akce i pestrý doprovodný program. „Můžete se těšit na rozhovor s mistrem kuchařem Dušanem Svobodou, křest nové České knihy rekordů, křest dětské knihy spisovatele a scénáristy Miroslava Adamce s titulem ‚To dáme, dědo!‘, či na kapelu Repete. Při této příležitosti dojde i k zahájení krásného adventního času v Sedlčanech a k rozsvícení vánočního stromku starostou města,“ píše v pozvánce pořadatel akce, kterým je sedlčanská městská knihovna.

První rekord padl v roce 2007, kdy na náměstí přišlo 620 lidí s Ladovou knížkou o kocouru Mikešovi. V roce 2008 na ledě zimního stadionu stálo na bruslích 54 Mikulášů. V roce 2009 napočítali na náměstí 432 lidí se zapáleným vánočním františkem. V roce 2010 přišlo na rynk 475 lidí s betlémem, v roce 2011 pak 477 lidí s vánoční ozdobou. Rekord s rybou si v roce 2012 nenechalo ujít 686 lidí. Rok 2013 znamenal další rekord, tentokrát na náměstí dorazilo 504 lidí s andělem. Rekordy padaly i v létech 2014 a 2015, přispělo k nim 488 lidí s vánočně ozdobeným perníkem, respektive 451 lidí s vánoční pohlednicí. V roce 2016 to opět byla kniha Josefa Lady, s kterou dorazilo na ryn 688 lidí. A vloni? To mělo na hlavě kulicha s bambulí 893 lidí.