IXX. ročník nejstaršího českého závodu ve skocích do vody se rychle blíží

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Již po devatenácté se v prostředí zatopeného žulového lomu v Hřiměždicích uskuteční o prvním srpnovém víkendu největší a nejstarší český závod v cliffdivingu. Každoročně si v lomu během Desperados Highjumpu dávají dostaveníčko vybraní přední evropští, ale i světoví skokané do vody. Ti se utkávají ve skocích do vody z různých výšek. Konkrétně se jedná o skoky z platformy 12, 16 a od minulého ročníku také z výšky 20 metrů nad vodní hladinou. Součástí programu jsou také exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, které dokáže skokany a skokanky vynést do výšky až 33 metrů.

Kromě skákání klasických skoků je naplánováno také skákání ze speciální pětimetrové houpačky. V plánu je také exhibice ve spashdivingu, skoku stylových placáků z výšky větší než 10 metrů. „Každoročně chceme pro návštěvníky připravit něco nového. Proto vždy plánujeme jinou koncepci doprovodného programu. Stejně tomu bude i letos. Chceme, aby se lidé v lomu nenudili ani minutu. Kromě účasti předních skokanů, máme zabookovaného zajímavého zahraničního hudebního interpreta, chystáme velkou adrenalinovou zónu v zadní části areálu,“ řekl k přípravám jeden z pořadatelů Tomáš Jechort.

Hlavními hvězdami hudebního programu budou pro letošek, díky velkému úspěchu z minulého roku, anglicko-němečtí djové a producenti Smash Hifi. Ti pro Highjump připravují speciální program, který bude brzy zveřejněn. Dále se fanoušci mohou těšit na přední tuzemské djs i hudební kapely. Ty se představí na několika hudebních scénách. Pro návštěvníky je tradičně připraveno stanové městečko i dostatečné množství sociálních zařízení. Každoročně se pořadatelé snaží vybírat kvalitní a různorodé občerstvení s jídly z různých částí světa a vychlazenými drinky i pivem vyostřeným tequilou Desperados.

Autor/zdroj: Tomáš Jechort, highjump.cz